شرکت مسافربری جهانگشت مهر تعاونی 16

برای رزرو بلیط کلیک کنید

آکواریوم ناروژان

ناژوان از گذشته به عنوان قطب گردشگری طبیعی شهر اصفهان محسوب می شده است و با وسعت ۱۲۰۰ هکتار در غرب شهر قرار دارد. این پارک بزرگ مجموعه‌ای از باغ‌های قدیمی اصفهان را در بر دارد که در جریان توسعه‌ شهری جان سالم به در برده اند. در طول زمان به همت شهرداری اصفهان امکانات تفریحی متعددی چون باغ پرندگان، باغ پروانه‌ها، باغ خزندگان، آکواریوم و دلفیناریوم، مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی، پل‌های پیاده‌روی متعدد، تله‌سیژ، امکانات قایق‌رانی و… به این مجموعه اضافه شد و آن را به یکی از دیدنی ترین جاذبه های اصفهان تبدیل کرد.

در این مجموعه، آبزیان مختلف، در ۳۳ آکواریوم مختلف از پنج قاره جهان و در آب های شور و شیرین قرار دارند که در ۳ بخش زیر و به صورت مجزا نگهداری می شوند: فلت آکواریوم یا آکواریوم قاب دیواری ،سیلندر آکواریوم یا آکواریوم استوانه ای ،تاچ آکواریوم یا آکواریوم لمسی.

narvojan1

این بخش ها تشکیل یک تونل را می دهند که در آن آکواریوم های زیر یافت می شوند: سیزده آکواریوم دیواری به طول ۴ متر ،ده آکواریوم کوچک شامل ماهی های خاص و گونه های نادر ،سه سیلندر آکواریوم بزرگ با گنجایش ۲۵۰۰ لیتر ،دو آکواریوم تاچ پول یکی شامل ماهی کپور ژاپنی و دیگری ستاره های دریایی ،یک آکواریوم با کانسپت آمازون برای نگهداری و نمایش ماهی های رودخانه های آمازون ،آکواریوم های بزرگ ۵ الی ۱۰ متری.

تونل آکواریوم اصفهان تونلی عریض به طول ۳۵ متر است که گنجایش ۱٫۵ میلیون لیتر آب را دارد و برای نمایش بسیاری از گونه های آبزیان در اقیانوس ها به کار گرفته شده است. کناره ها و سقف تونل با شیشه های آکواریوم پوشیده شده و بودن در فضایی شبیه به اعماق اقیانوس ها را برای تان تداعی می کند. این تونل آکواریوم، نخستین تونل آکواریوم کشور است که گونه های مختلف آبزیان آب های شور و شیرین، ستاره های دریایی و … را در خود دارد. برخی از آکواریوم های به کار رفته در این تونل نیز به موضوعی خاص اختصاص دارند و به اصطلاح تماتیک خوانده می شوند.

وقتی وارد این تونل آکواریومی می شوید آبزیان بسیاری پیش چشم شما قرار می گیرند. ۶۵۰۰ موجود زنده و بالغ بر ۳۰۰ تا ۳۵۰ گونه از ماهی های پنج قاره جهان در این آکواریوم زندگی می کنند که حدود ۱۰۰ قطعه از آنها به عنوان خطرناکترین، نادرترین و عجیب ترین گونه از ماهیان شناخته می شوند. جالب است بدانید که ۶ نوع کوسه در تونل آکواریوم اصفهان زیست می کنند که بسیار جالب توجه هستند.

narvojan3

یکی از ماهی های شگفت انگیزی که در آکواریوم اصفهان وجود دارد، جراح ماهی ناسو یا همان جراح ماهی لب ماتیکی است که کار جالبی انجام می دهد. این ماهی با تست کردن مرجان ها درباره اینکه آنها قابل سکونت هستند یا خیر، تصمیم می گیرد و آبزی خوبی برای کنترل رشد جلبک ها در آکواریوم به شمار می رود. اگر این جاندار، مرجانی را غیر قابل سکونت تشخیص دهد آن را از محیط زندگی اش بیرون می کند تا دچار بیماری های پوستی و حساسیتی نشود. جراح ماهی ها نسبت به این بیماری ها حساس هستند و به راحتی تسلیم مرگ ناشی از آن می شوند.

یکی از امکاناتی که در این مجموعه برای شما فراهم شده، این است که می توانید با پستانک، شیشه شیر و دست، به ماهی ها غذا بدهید، آنها را لمس کنید و تجربه ای فراموش نشدنی را برای خود رقم بزنید. این کار به ویژه برای کودکان بسیار جالب است و آنها را با این دنیای متفاوت و جذاب بیشتر آشنا می کند. اگر به هنگام ظهر نیز به آکواریوم اصفهان بروید، غواصانی را در آکواریوم ها می بینید که در حال غذا دادن به آبزیان هستند و صحنه جالبی را به وجود می آوردند.

در این مجموعه، بخشی برای ثبت عکس یادگاری تعبیه شده است که به شما امکان می دهد یادگاری خوبی را از آکواریوم اصفهان به همراه ببرید. در ایران تنها در این مرکز است که عکسی با بک گراند تونل آکواریوم، اقیانوس و انواع مختلف ماهیان اقیانوسی گرفته و چاپ می شود. تصاویر ثبت شده در این مرکز به صورت کروماکی هستند که بهترین تروپاژ در امر سینما و عکاسی به شمار می روند و حضوری نزدیک به واقعیت در محیط اقیانوس و ماهیان و موجودات درون آن را به نمایش می گذارند.

 

برچسب ها:
, , , , ,
دیدگاه ها: بدون دیدگاه
17 مارس 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =